Kalba
Categories
Svarbu!
Tinklapyje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio ir negali būti laikoma oficialia teisine konsultacija.

19 Gru Ieškinio dėl skolos išieškojimo pavyzdys

Yra posakis – naujų metų negalima sutikti su skolomis. Deja, dauguma skolininkų šio posakio nežino, todėl tegul naujuosius jie pasitinka su priminimu apie skolą… teisme.

Žemiau pateiktoje nuorodoje rasite pavyzdinį ieškinį dėl skolos dokumentinio proceso tvarka. Šis ieškinys yra parengtas pagal konkrečią situaciją – užmokesčio už tarptautinį krovinio pervežimą išieškojimą, tačiau jis tinka ir bet kuriai kitai skolai iš juridinio asmens išieškoti.

Kaip žinia, teisminių skolos išieškojimo būdų yra keletas, tačiau dokumentinis procesas pasirinktas neatsitiktinai. Šis būdas turi geriausią “kainos ir kokybės santykį”, siekiant išieškoti skolą, kadangi yra efektyvus (gerokai efektyvesnis už pareiškimą dėl teismo įsakymo, nes dabar visi skolininkai moka parašyti žodį “prieštarauju”) ir gana pigus (reikia mokėti tik pusę įprasto žyminio mokesčio).

Ieškinio dėl skolos išieškojimo pavyzdys

Ką reikia daryti, norint tinkamai pasinaudoti šiuo ieškinio pavyzdžiu:

1. Užpildyti visus reikalingus duomenis (ieškovo, atsakovo rekvizitus, skolos ir žyminio mokesčio sumas ir pan.).

2. Trumpai aprašyti skolos atsiradimo faktines aplinkybes, t. y. iš kokių dokumentų atsirado skola, kada ji atsirado ir pan.

3. Pagal poreikį pakoreguoti ieškinio teisinių argumentų dalį (pvz., Jūsų sutartyje gali būti susitarta dėl delspinigių dydžio, todėl teisinių argumentų dalyje reikėtų šią aplinkybę nurodyti ir paskaičiuoti delspinigius).

4. Atidžiai peržiūrėti visus pridedamus dokumentus ir, žinoma, juos pridėti (ieškinio ir jo priedų pridedama tiek, kiek yra šalių, įskaitant teismą).

5. Paskaičiuoti žyminį mokestį. Tai galima padaryti pasinaudojus šia žyminio mokesčio skaičiuokle – http://infolex.lt/ta/Default.aspx?Id=19.

6. Sumokėti žyminį mokestį Valstybinei mokesčių inspekcijai, nurodant šiuos duomenis:

Gavėjas: Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM

Gavėjo kodas: 188659752

Bankas: AB bankas „Swedbank”

Sąskaita.: LT24 7300 0101 1239 4300

Įmokos kodas: 5660

7. Patikrinti, kuriam teismui reikia teikti ieškinį (paprastai teismas, kuriam turėtų būti teikiamas ieškinys, nustatomas pagal atskovo buveinės adresą) ir jį išsiųsti registruotu laišku arba nunešti tiesiai į teismą.

Linkime naujus metus pradėti be skolų!

Ši informacija negali būti laikoma teisine konsultacija ir naudojama individualiems teisiniams atvejams. Tinkama ir kvalifikuota teisinė konsultacija gali būti suteikiama tik tinkamai ir išsamiai įvertinus visas reikšmingas kiekvieno konkretaus atvejo faktines aplinkybes. Norėdami kreiptis dėl teisinės konsultacijos, susisiekite elektroniniu paštu info@versum.lt arba telefonu +370 5 2409715.