Kalba
Categories
Svarbu!
Tinklapyje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio ir negali būti laikoma oficialia teisine konsultacija.

31 Sau Vežėjai keliais turės galimybę naudoti elektroninius važtaraščius

Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo 2008 m. gegužės 27 d. Ženevoje pasirašytą Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos (CMR) papildomą protokolą dėl elektroninio važtaraščio. Šis protokolas buvo pasirašytas siekiant sudaryti palankesnes neprivalomo važtaraščio surašymo sąlygas, taikant duomenų elektroninio registravimo ir tvarkymo būdus. Elektroninis duomenų perdavimas jau naudojamas vežant krovinius geležinkelių, oro, jūrų bei vidaus vandenų transportu.

Jau 2011 metų pirmajame ketvirtyje planuojama baigti visas procedūras, reikalingas tokio elektroninio važtaraščio įteisinimui. Galimybė naudotis elektroniniu važtaraščiu leis vežėjams ir ekspeditoriams greičiau ir paprasčiau sudaryti ar pakeisti krovinių vežimo kelių transportu tarptautiniais maršrutais sutartis ir taip sumažinti laiko ir lėšų sąnaudas.

Elektroninis krovinio važtaraštis turės tokią pačią įrodomąją galią kaip ir popierinis, o jo autentiškumas bus tvirtinamas elektroniniu parašu.

Ši informacija negali būti laikoma teisine konsultacija ir naudojama individualiems teisiniams atvejams. Tinkama ir kvalifikuota teisinė konsultacija gali būti suteikiama tik tinkamai ir išsamiai įvertinus visas reikšmingas kiekvieno konkretaus atvejo faktines aplinkybes. Norėdami kreiptis dėl teisinės konsultacijos, susisiekite elektroniniu paštu info@versum.lt