Kalba
Categories
Svarbu!
Tinklapyje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio ir negali būti laikoma oficialia teisine konsultacija.

08 Vas Ar prekybininkai gali riboti atsiskaitymus mokėjimo kortelėmis?

Turbūt kiekvienam bent kartą parduotuvėje (ypač mažesnėje) teko matyti užrašą “Atsiskaityti banko kortelėmis galite pirkdami už 25 Lt ir daugiau” arba “Atsiskaitymų iki 10 Lt mokėjimo kortele nepriimame“. Prekybininko motyvas paprastas: jeigu pirkėjas perka prekę už mažą sumą ir nori už ją atsiskaityti mokėjimo kortele, prekybininkui tokia piniginė operacija yra tiesiog nuostolinga. Kadangi bankų nustatyti įkainiai už mokėjimo kortelių apdorojimą yra gan dideli, Lietuvos verslininkai, siekdami sumažinti nuostolius, patiriamus dėl piniginių operacijų įkainių, dažnai pirkėjus skelbimu įspėja, kad atsiskaitantiems banko kortele prekės ar paslaugos neparduos už tam tikrą mažą sumą.

Tačiau, ar prekybininkai gali taip elgtis?

Verslininkai taip elgtis negali, nes tokiu būdu jie pažeidžia Visa ir MasterCard taisykles, kurios draudžia riboti atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis sumą. Tiek Visa, tiek MasterCard taisyklėse yra numatyti aiškūs draudimai dėl minimalių ir maksimalių apmokėjimo už prekes ar paslaugas sumų nustatymo. Tai reiškia, kad, jeigu parduotuvėje nurodoma, jog joje priimamos Visa ir MasterCard mokėjimo kortelės, pardavėjas iš pirkėjo turi priimti kad ir vieno lito atsiskaitymą tokia mokėjimo kortele.

Lietuvos bankai, suteikdami galimybę verslininkams priimti pinigus mokėjimo kortelėmis, privalo laikytis Visa/MasterCard taisyklių ir neturėtų toleruoti tokios verslininkų praktikos.

Ši informacija negali būti laikoma teisine konsultacija ir naudojama individualiems teisiniams atvejams. Tinkama ir kvalifikuota teisinė konsultacija gali būti suteikiama tik tinkamai ir išsamiai įvertinus visas reikšmingas kiekvieno konkretaus atvejo faktines aplinkybes. Norėdami kreiptis dėl teisinės konsultacijos, susisiekite elektroniniu paštu info@versum.lt